Slovensko veľmi rýchlo obletela nahrávka, ktorá mala byť tajná a súkromná. Prudkými a drsnými ľubozvučnými pejoratívami nešetril najznámejší slovenský športový komentátor Marcel Merčiak, ktorého sme mohli počuť v netradičnom prevedení. 

Merčiakovi po okomentovaní živého prenosu z lyžovania na zimných olympijských hrách v Pekingu praskli nervy natoľko, že kolegov z brandže, ktorí mu príliš nepomohli, zasypal spŕškou nadávok. Táto nahrávka na prekvapenie všetkých uzrela svetlo sveta a vulgárnu výmenu názorov a konkrétne video môžete nájsť na tomto odkaze  —> TU <—.

Na adresu Merčiaka sa vyjadrilo viacero osobností, dokonca aj politik Boris Kollár. Ten mu dokonca na svojom facebookovom profile venoval status, v ktorom sa píše: „Aspoň vieme, že aj Merčiak je len človek”. Kollár adresoval takýto odkaz všetkým „hejterom“: „Dajte si ruku na srdce. Vám sa nikdy nestalo v súkromnej komunikácii, prípadne v aute, ak vás niekto totálne naštve? Proste mu rupli nervy a vyventiloval sa. Za mňa je Merčiak jeden spičkový športový komentátor a tento úlet mu rád prepáčim. Hoďte kameňom, kto ste bez viny a kto ste nikdy v živote nevybuchli a nezanadávali ste si. Pán Merčiak, ale musím uznať, že aj keď nadávate, máte skvelú kadenciu a viete poslucháča zaujať. Myslím, že ste sa u nás na Slovensku stali druhýkrát nesmrteľný. Za mňa ste skvelý moderátor a budem Vás mať stále v úcte. (Inak, toto nebolo vo vysielaní, ale poriadny ľudský odpad to zverejnil, aby Merčiaka poškodili. Toto sa medzi kolegami nerobí).”

Je pravda, že všetci sme len ľudia, je však správne takto reagovať na jednu nevydarenú situáciu, obzvlášť, keď ste najznámejším športovým komentátorom na Slovensku a ste sledovaný z každej strany? Čo hovoríte na slová Borisa Kollára? Je táto obhajoba na mieste?

Zdroj: Facebook/BorisKollarOfficial | Foto: Wikipedia.org/wiki/, Facebook/BorisKollarOfficial/