Chrápanie čoraz viac ovplyvňuje väčší počet ľudí a ich nočné zvuky môžu byť neznesiteľné. Predsa len, v prípade ak váš rodinný príslušník či partner začne svoju nočnú filharmóniu, pokojná noc sa nerozhodne konať nebude. My vám poradíme, ako si od chrápania uľaviť!

Jednoduchými trikmi dosiahnete pokrok, ktorým zabránite tomu, aby vás v noci vaši najbližší neznášali…

Nespite na chrbte!

Ak spávate na chrbte, pokúste sa na chrbát svojho pyžama prišiť vrecúško, kapsičku, čokoľvek čo by vám znepríjemnilo otočiť sa znova na chrbát.

Udržte si svoju váhu!

V prípade ak máte pár kíl navyše, pokúste sa ich zbaviť. Takmer nikto si neuvedomuje, že nadváha spôsobuje chrápanie a poruchy spánku.

 infomercial sleep snore GIF

Konzumujte minimum alkoholu!

Určite sa vyhnite alkoholu a sedatívam dve hodiny pred spaním. Jednak ide o kombináciu, ktorá je životu nebezpečná a zároveň alkohol zvyšuje riziko chrápania.

Plánujte si spánok

Naplánujte si, kedy pôjdete spať a držte sa toho. Odporúča sa 7 až 9 hodín spánku, pričom by v našej spálni mala byť teplota do 20 stupňov. Nezabudnite pravidelne vetrať.

Spite vo vyššej polohe!

Ak je to možné, zdvihnite si hornú časť postele aspoň o 10 cm alebo si pod hlavu dajte viac vankúšov. Spanie „vysoko“ uľahčuje dýchanie, čím minimalizuje chrápanie.

 infomercial jeremy vanessa snoring GIF

Zdroj: lajfhek.sk  |  Foto: pixabay.com