Matovičov rezort spustil prihlasovanie do očkovacej lotérie s lákavými výhrami, s cieľom zvýšiť zaočkovanosť v krajine. Pravidlá súťaže boli jasne stanovené a na základe nich sa z výhry nebudú tešiť desaťtisíce ľudí. Prečo?

Ľudia, ktorí sa dali zaočkovať na Slovensku, sú vedení v databáze Národného centra zdravotníckych informácií, no nemajú u nás trvalý pobyt, sa do žrebovania o očkovaciu prémiu zapojiť nemôžu, ako ani nemôžu žiadať o sprostredkovateľský bonus vo výške od 30 eur do 90 eur. To isté platí pre osoby mladšie ako 18 rokov, keďže ďalšou z podmienok účasti v lotérii je plnoletosť.

„Z hľadiska zákonnej úpravy bolo problematické a komplikované, aby ministerstvo financií mohlo poukazovať finančné prostriedky v prípade výhry do zahraničia, keďže možno predpokladať, že fyzické osoby s trvalým pobytom na území iného štátu majú v danom štáte aj zriadený účet v banke,“ reagovali z tlačového odboru ministerstva. „Podmienky registrácie sú dané jasne a prehľadne a ministerstvo financií ich neplánuje meniť,“ uviedol Matovičov rezort.

Tí, ktorých sa to týka, takto nastavený systém považujú za diskriminačný. Jedná sa o Slovákov, ktorí bývajú v prihraničných oblastiach no pracujú na Slovensku. „Je to diskriminačné. Dal som sa zaočkovať na Slovensku, na Slovensku platím dane, z ktorých štát financuje aj lotériu, no vyhrať nemôžem,“ posťažoval sa Slovák Milan z rakúskeho Hainburgu pri Bratislave.

Zdroj: pluska.sk | Foto: Facebook/igor.matovic.7