Situácia ohľadom koronavírusu sa zhoršuje vo väčšine krajín a mnohé už opäť pripúšťajú alebo zaviedli lockdown. Nariadenia v jednotlivých štátoch sa líšia, no jedno majú zrejme všetky krajiny spoločné. Nespokojnosť obyvateľov.

Totižto, aktuálne sa začínajú cítiť diskriminovane nielen neočkovaní proti COVID-19, ale aj  očkovaní, keďže tá sľubovaná „sloboda“ sa im akosi vytráca. Avšak, všeličo by sa dalo odpustiť a prekusnúť, no to, čo sa deje na Slovensku, je už, zdá sa, za hranou.

Najnovšie televízia TA3 informovala, že hlavný hygienik Ján Mikas priznal, že nevie, v akej konkrétnej podobe sú aktuálne návrhy. A to už sa nedá zrejme nazvať inak ako chaos či amaterizmus. Potom sa netreba čudovať, že sú ľudia nahnevaní a odmietajú dodržiavať nariadenia, ktoré su často na hrane zákona.

Bežný človek totižto očakáva, že odborníci s hlavným hygienikom, ministerstvom zdravotníctva a ďalšími kompetentnými inštitúciami a osobami návrhy preberajú a až následne ich vypustia na svet. Každopádne, minimálne 3-týždňovému lockdownu sa zrejme nevyhneme.

>>NÁZOR – ČO MUSÍ HNEVAŤ VEREJNOSŤ?<<

Zdroj: Ta3.com, Funmagazín.sk | Foto: Twitter