Dvaja známy vedci – fyzik doktor Stuart Hameroff, ktorý získal spolu so Stevenom Hawkingom v roku 1988 Wolfovu cenu za fyziku a matematik sir Roger Penrose majú prevratné tvrdenie a dôkazy o tom, čo sa deje s našou dušou po smrti!

Na základe svojich výskumov a analýz obaja tvrdia, že naša duša je nesmrteľná a po smrti odchádza do vesmíru! Tvrdia, že nás mozog je niečo ako biologický počítač, pričom vedomie je program, ktorý v tomto počítači beží. Avšak tento program – naša duša – po smrti beží ďalej, pretože síce po smrti stráca svoj stav, ale informáciu zachováva!

Na týchto záveroch svojej práce pracujú obaja už od roku 1996! Navyše tvrdia, že naša duša je kvantová a na základe toho sa môže stať, že ľudia, ktorí zažili klinickú smrť tvrdia, že vidia svetlo na konci tunela a podobne. Ide o to, že naša duša je v ľudskom tele uložená v mikrotubulách. Po smrti stráca svoj stav, nie informáciu a preto ľudia, ktorí prežili vlastnú smrť vedia popísať presne, čo sa stalo! Duša človeka teda nezomiera, vracia sa len späť do človeka!

duša je nesmrteľná

Teória je samozrejme terčom ostrej kritiky zo strany ostatných vedcov odkedy ju pred 20 rokmi publikovali! Obaja však za svojími vedeckými podkladmi stoja a dodnes prinášajú nové a nové poznatky a skutočnosti, ktoré ich teóriu potvrdzujú!

Viac o celej ich vedeckej práci si môžeš prečítať TU!!!

Zdroj/Foto: pixabay, pxhere, quantumconsciousness.org, echo24.cz