Slovensko a mnohé ďalšie krajiny majú v súčasnosti veľký problém s výraznými prírastkami COVID-pacientov. To si opäť podľa kompetentných vyžaduje sprísňovanie. Často sa v médiách poukazuje na to, že vinníkmi sú nezaočkovaní ľudia, ktorí majú mať väčšiu pravdepodobnosť nákazy.

Avšak, ako sa zdá, nie je to pravidlom, o čom sa už presviedča aj množstvo plne zaočkovaných osôb. Veľmi často boli Slovákom dávané za vzor západoeurópske krajiny či Izrael, kde je preočkovanosť neraz až na 70 percentách, medzi dospelými aj nad 80 percent obyvateľov.

Medzi také krajiny patrí aj Holandsko, ktoré je jedným z premiantov. Aj preto boli behom augusta či septembra v krajine prakticky všetky opatrenia zrušené a život sa dostával do normálu. Avšak, táto vysoko preočkovaná krajina má aktuálne opäť rekordné denné prírastky pozitívne testovaných, na čo vláda reagovala návratom opatrení.

Prevádzky sa zatvárajú už o 18tej či 20tej hodine, opäť je zakázaný vstup na športové podujatia, no opäť majú prichádzať na rad aj ochrany dýchacích ciest a pod. Na tieto rozhodnutia vlády sa ale nemohlo prizerať množstvo ľudí, ktorí opäť zorganizovali protest.

Ten sa tentokrát skončil výtržnosťami, niekoľko ľudí bolo po rozohnaní vodnými delami vzaných aj do väzby. Ako vidíme, plné zuby všetkého nemajú len Slováci či Česi, no aj obyvatelia krajín, kde doteraz vládla značná poslušnosť. Na zábere nižšie je protest z Amsterdamu zo septembra.


Zdroj: TA3.com | Foto: Pixabay, Twitter