Nenápadné biele vrecko bolo roky umiestnené v Johnsonovom vesmírnom centre v Kansase. Jedného dňa zmizlo na celé desaťročia. Napokon sa našlo v garáži manažéra múzea, ktorý bol v roku 2014 odsúdený za krádež!

Vesmírnej agentúre sa ho podarilo predať v dražbe za 995 dolárov v roku 2015 advokátke Nancy Lee Carlsonovej, ktorá ho poslala NASA na overenie autenticity. Tu sa zistilo, že vrecko skutočne patrilo Neilovi Armstrongovi a je v ňom ozajstný mesačný prach. Po tomto zistení si ho chcela vesmírna agentúra nechať. Nancy ju preto zažalovala. Proces vyvolal veľký záujem zo strany verejnosti, čím vzrástla i cena vrecka. Súd jej dal za pravdu, stala sa jedinou majiteľkou vesmírneho prachu a rozhodla sa ho dať do dražby.

Očakávalo sa, že jeho kúpna cena bude dva až štyri milióny dolárov. Nakoniec sa vrecko vydražilo za 1,8 milióna dolárov. Okrem neho na dražbe predali fotografiu Buzza Aldrina, ktorú urobil Neil Armstrong. Buzz Aldrin bol spolu s Neilom na mesiaci 20. júla 1969. Strávili tam 21 hodín. Fotografia sa predala za 35 tisíc dolárov.

Dražba sa konala vo štvrtok, v deň 48. výročia prvého pristátia na Mesiaci.

Zdroj/Foto: news.sky.com, wikipedia.com, facebook