Dnešná doba je azda najzložitejšia, akú od čias 2. sv. vojny ľudia zažili. Mnohí sú psychicky na dne, nemajú silu sa ani len tešiť z Vianoc, z toho, že budú mať pár dní voľna (samozrejme, zástupcovia niektorých profesí nie, keďže im to povaha práce nedovoľuje). A túto nepohodu si veľké množstvo Slovákov prenesie i do roku 2022. Ako to zmeniť?

Áno, je takmer nemožné zabudnúť na to, že svet je zmietaný koronakrízou. A dá sa predpokladať, že zo dňa na deň ani vírus, ani kríza, a ani problémy s tým spojené nezmiznú z povrchu zemského. Ale výrazne ich môžete potlačiť vy sami, a tým zmeniť svoj svet.

V prvom rade vám odporúčame prestať čítať príspevky o pandémii, vyhýbať sa akémukoľvek komentovaniu situácie, zdieľaniu takýchto príspevkov, nech už vás akokoľvek veľmi hnevá to, čo sa deje. Možno sa nevyhnete tomu, že niekde uvidíte alebo budete počuť reklamu na očkovanie, debatu vašich známych, kolegov, ľudí v obchodoch alebo vonku o korone. Takmer určite. No nepridávajte svoje názory, hoci ich určite máte. A je jedno, na ktorej strane vojenskej covid-línie stojíte. Nemusíte „strieľať“ i vy. Jednoducho sa tvárte ako lekár na fronte. Jeho úlohou je ošetriť, nie riešiť, kto a prečo je zranený. Neprilievajte olej do ohňa.

Facebook a celý internet funguje tak, že vám zobrazuje to, čo vás zaujíma, na čo reagujete, čo čítate. Ak sa v tejto chvíli rozhodnete začať vyhľadávať iné témy, postupne sa covid-témy budú z vášho života vytrácať. Aj v reálnom živote odvracajte témy od korony. Možno sa vám podarí vďaka tomu zmeniť pohľad jedného človeka a ten zmení zase pohľad iného. Napokon sa možno stane to, že príspevok, ktorý má dnes 1 000 agresívnych komentárov, 300 zdieľaní a dosah na 50 000 ľudí, bude mať 50 komentárov, 10 zdieľaní a dosah na 1 000 ľudí. Zmena môže začať v každom z nás a je len na nás, ako sa k nej postavíme. A nie, nie je to len fráza.

Zdroj: Funmagazín.sk | Foto: Pixabay