Vedci vyslovili verdikt, ktorého sme sa veľmi obávali. Majú číselné dôkazy na to, ako sa skleníkové plyny odrazia v zmenách globálnej klímy, čím rastliny a živočíchy začnú vymierať! Toľko času nám ostáva!!!

Vedci zhromaždili výskumy za posledných 540 miliónov rokov, počas ktorých nastalo 5 masových vymieraní. Týmto sa im podarilo určiť ďalší zánik ľudstva, ktorý nás čaká čochvíľa. Číselné údaje hovoria o roku 2100, pričom začiatok tejto skazy sa možno už deje aj práve teraz!

„Narušenie prirodzeného cyklu uhlíka v atmosfére, oceánoch, rastlinách a živočíšnej ríši hralo vždy zásadnú úlohu v začatí masového vymierania druhov zvierat a rastlín,“ vysvetľuje profesor zaoberajúci sa touto problematikou, Daniel Rothman.

Najčastejšie masové vymierania začali vtedy, keď cyklus uhlíka prekročil normu, čím nastali katastrofálne zmeny na Zemi. Najhorší stav spred 248 miliónov rokov spôsobil až 96 percentné vymretie všetkého živého na našej planéte.

Matematické údaje, na ktorých sú tieto fakty založené, hovoria o uhlíkových cykloch a o výmene medzi atmosférou, oceánmi a živými organizmami. Iba raz sa táto teória nepotvrdila, pretože nastali dramatické zmeny odohrávajúce sa v týchto cykloch. V ostatných prípadoch sa vždy potvrdila do jedinej bodky.

Alarmujúce je to, že takýto stav už prebieha. Inštitúcie zaoberajúce sa voľne žijúcimi živočíchmi uvádzajú, že  každým dňom a pol sa stráca jeden druh života  z našej modrej planéty!

Zdroj: cas.sk l Foto: pixabay.com