O tom, kto a ako postavil ohromné egyptské pyramídy v Gíze, ste už zrejme počuli alebo čítali toho viac. Stáli za tým návštevníci z vesmíru alebo tvrdá drina veľkého množstva ľudí? To dnes riešiť nebudeme, no to, o čom je tento článok, je nemenej „citlivou“ témou, ktorá, dovolíme si tvrdiť, musí trápiť vedcov celé roky.

Na hodinách dejepisu ste sa určite učili o starovekom Egypte, podobne tak o tom, že dávno pred príchodom Európanov do Ameriky tam žili vyspelé civilizácie, ktoré za sebou zanechali úchvatné dedičstvá. Už menej známa je skutočnosť, že pyramídy alebo obdobné gigantické stavby možno nájsť v Číne, Bosne, Španielsku, Sudáne, Austrálii či ďalších štátoch.

Čo je na tom zvláštne? No, už len samotný nápad postaviť tak gigantickú stavbu, akou je pyramída, je zvláštne. Obzvlášť, ak máme zakladať na hypotéze, že v takom Egypte pred tými cca 4-tisíc rokmi používali len jednoduché nástroje. Ale, privrime oči, a uznajme, že sa to asi nejako dalo zvládnuť. Avšak, ako vysvetliť, že v Mexiku, Peru a ďalších dnešných amerických štátoch mali v relatívne podobnom čase iné civilizácie ten istý nápad vybudovať nejaké gigantické stavby? A taktiež v Austrálii, i keď o niečo menšie?

Je to veľmi zvláštne. Veľmi. Najmä ak veríme tomu, že naši predkovia neboli schopní cestovať naprieč oceánmi, nemali o sebe ako vedieť, a teda, nemohli sa navzájom ani inšpirovať. Alebo je všetko inak a „oficiálna“ história z hodín dejepisu má veľké trhliny? Čo si o tom myslíte vy?

Zdroj: Funmagazin.sk | Foto: Pixabay