Pred pár dňami šokoval svet otvorený a úprimný rozhovor Meghan a Harryho, ktorí doslova obvinili kráľovskú rodinu zo šikany a z rasizmu. Podľa ich vlastných slov im nezostávalo nič iné, len odísť a vzdať sa všetkých nárokov. Teraz sa ale objavujú informácie, ktoré to všetko majú popierať. 

Rozhovor, ktorý odvysielala americká televízia CBS videli milióny ľudí po celom svete. Jedni sa páru zastávali, tí druhí neveria, že by sa niečo podobné v kráľovskej rodine dialo. Meghan tvrdila, že do monarchie vstúpila naivne, nevedela o nich takmer nič a nebolo to súčasťou tém, ktoré by doma preberali. ,,Nevyhľadávala som si nič. Nikdy som si nič o mojom manželovi nezisťovala. Jednoducho som cítila, že to nepotrebujem,“ priznáva herečka.

Jej blog, ktorý si viedla len pár mesiacov predtým, než sa spoznala s princom Harrym, však dokazuje pravý opak. Nielen, že písala a zaujímala sa o kráľovskú rodinu, bola ja veľkou fanúšičkou princeznej Diany. To, že by si nič o Harrym nezisťovala alebo o ňom nič nevedela, nedáva zmysel.

Predstavitelia kráľovskej rodiny údajne od začiatku nechceli, aby sa Archie stal princom, najmä teda kvôli farbe pleti. ,,Nebolo v ich práve zobrať mu titul,‘‚ rozčuľuje sa Meghan. ,,V tých mesiacoch, keď som bola tehotná, stále dookola rozprávali, že nedostane ochranku, nedostane titul. A zároveň riešili to, akej farby bude jeho pokožka,“ dodala.

Protokol dokázal, že bývala vojvodkyňa klamala. Podľa oficiálnych dokumentov, ktoré boli stanovené ešte v roku 1917 Jurajom V., majú možnosť na titul len najstarší potomkovia v línii a vnúčatá panovníka.

,,Deti Harryho a Meghan, by si museli počkať, kým sa kráľom nestane princ Charles, následník trónu, a potom by boli vnukmi panovníka, a teda mali nárok byť princami alebo princeznami,“ uvádza sa v oficiálnej listine britskej monarchie, s ktorou mala byť Meghan oboznámená hneď, ako vstúpila do kráľovskej rodiny. O tom, že jej synovia za života kráľovnej Alžbety nedostanú titul, tak vedela a odborníci tvrdia, že Meghan zbytočne zavádza.

Foto: Instagram/ meghanmarkle_official | Zdroj: svetevity.sk