Väčšina zo slovenských virálov vznikla iba náhodou a ihneď sa stali nezabudnuteľní mi. Či už išlo o hlášky,  odpoveď na spoločenskú či politickú situáciu, šírili sa rýchlosťou blesku a dnes už asi každý pozná pojmy ako tukabel, tukabel, Kajšmentke, kapitán Danko, KupKANYE…

 

5 slovenských viralov:

#1 Tukabel, tukabel, tukabel…

Pamätáte sa na tuto nevinnú reportáž z rómskej osady ? Hlášky a oduševnené rozprávanie  tejto respondentky s bohatým fondom mimiky a gestikulácie sa stali vďačným materiálom mnohých vtipov a hudobných remixov. Pani sa tak  z večera do rána stála hviezdou slovenského éteru.

#2 Kajšmentke

Hláška ktorá bola výsledkom stresu vo vedomostnej relácie, keď  súťažiaca namiesto fajnšmejker odpovedala #Kajnšmejke.  Pani síce súťaž nevyhrala, ale jej nové slovíčko sa stalo obrovským hitom, ktoré sa objavilo asi všade. Vtipy ,nálepky, oblečenie ….

#3 KupKANYE, spinKANYE a ďalšie „-kanie“

Vlna bláznivých meme obrázkov spojená z variabilitou slovenského jazyka a mena slávneho rapera Kanyeho Westa spôsobila ďalší ošiaľ . My sme sa na tom dobre bavili, no okolitý svet nechápal. Ach tá naša slovenčina !

#4 We Are the World

Mal to byť obrovský hit, keď sa spojili umelci Slovenska a prespievali nesmrteľný song We are the World. Namiesto uznania sa slovenská verzia dočkala iba hanby a posmeškou. Došlo to až tak ďaleko, že ich plnú verziu už na nete ani nenájdete.

#5 Kapitán Danko

Politik Andrej Danko sa akoby mávnutím čarovného prútika stal kapitánom. Tejto vysokej vojenskej hodnosti, ktorú obdržal nevieme za čo, sa nie a nie vzdať. Kapitánovi Andrejovi Dankovi ľud aj vďaka  tomu do vienka pridelil titul Kráľ mediálnej zábavy.

Svet pije Captain Morgen, my Slováci máme Kapitána Danka !

Zdroj/Foto: Instagram, noizz.sk, facebook, youtube