Stretli ste niekedy na ulici takýto nezvyčajný pár? Ona krásavica, dokonalé telo, tvár bez chybičky a on možno sympaťák, no hneď na prvý pohľad sa svojou váhou a zanedbaným zjavom k tejto babe vôbec nehodil. Vďaka vede už vieme, kde je pes zakopaný!

Výskum vedcov z Floridskej univerzity sa zameral na to, prečo „Krásky“ chodia so „Zvieratami“. Na mušku si zobrali 113 párov a hodnotili ich vzťahy.

Vo vzťahoch s mužom svalnáčom a krásavcom, samozrejme, ani jeho partnerka nechcela za ním nijako zaostávať, často sa trápila s rôznymi diétami, nevyšla z domu bez make-upu. Opakom boli ženy, ktoré mali o niečo zanedbanejších mužov. Týmto až tak nevadilo na tele nejaké to kilečko navyše, vedeli si dopriať i dobrého jedla, nesnažili sa za každých okolností vyzerať dokonale. Pri svojom škaredom tučkovi tak či tak stále vyzerali úžasne a nemali potrebu vyrovnať sa iným ženám.

Vedci vďaka týmto svojim zisteniam prišli k záveru, že ženy sú šťastnejšie s mužmi, ktorí nie sú tak atraktívni ako ony samé. Preto sa, milí chlapi, vykašlite na posilovňu a na žiletku, potešíte tým svoju polovičku!

Zdroj/Foto: pixabay.com