Multimiliardár Elon Musk má vízie a do svojich projektov dáva nehorázne peniaze, o ktorých sa bežnému človeku ani nesníva. Mnohé organizácie či osoby vďaka tučným sumám dokážu hýbať tým, čím/kým potrebujú, aby dosiahli uznanie, väčší vplyv. Je teda vôbec reálne pre kohokoľvek z nás zmeniť svet, a ak áno, koľko peňazí potrebujeme?

A potrebujeme ich vôbec? Nie je tá suma, vďaka ktorej dokážeme „zmeniť svet“ nula eur? Možno áno. Každý z nás totižto žije svoj vlastný život, svoj vlastný svet. Skúste si prebehnúť nástenku na Facebooku nejakej inej osoby a zistíte, že sa jej zobrazujú celkom odlišné príspevky. Má totižto iné záujmy ako vy, iné názory na dianie okolo seba.

Vyskúšajte robiť niečo, čo ste nikdy nerobili, a čo vás nebude stáť žiadne peniaze. Napríklad, namiesto nadávania a bedákania nad tým, že si nemôžete dovoliť zaplatiť stovky eur za dovolenku, choďte do blízkeho lesa, skúste sa pozerať na svet inými očami a uvažujte nad čímkoľvek trošku inak ako doteraz. Prestaňte reagovať na socialnych sieťach na to, čo vám zhoršuje náladu a pridáva pocit nešťastia. Svet z globálneho hľadiska tak nezmeníte, no váš svet sa začne meniť, a veľmi pravdepodobne k lepšiemu.

Zdroj: Funmagazín.sk | Foto: Pixabay