Kauza plagiátorstvo záverečnej diplomovej práce Igora Matoviča, ale aj ostatných politikov, sa prevalila ešte v septembri minulého roka. Vtedy premiér vyhlásil, že nemá žiaden problém vzdať sa svojho magisterského titulu ak to bude zákon umožňovať.

Odvtedy už prešlo dosť času a novela zákona o vysokých školách prešla zmenou.„Parlament následne prijal koncom roka 2020 novelu zákona o vysokých školách, ktorou sa umožnilo, aby sa absolvent mohol vzdať nadobudnutého titulu. Keďže je táto právna úprava účinná od 1. januára, ŠRVŠ požiadala Matoviča, aby dodržal svoje slovo a titulu sa podľa zákona o vysokých školách vzdal,“ uvádza študentská rada vysokých škôl a ktorá zároveň vyzýva Igora Matoviča, aby svoj sľub dodržal a svojho titulu sa vzdal!

„Na druhej strane však stojí frustrácia spoločnosti a dlhoročný boj s nečestnými praktikami na akademickej pôde. Matovič má preto možnosť ísť príkladom a ukázať, že si stojí za slovom a titulu sa vzdá, keďže ho nezískal na základe vlastnej práce,“ tvrdí ďalej ŠRVŠ, ktorí dokonca poslali premiérovi aj vopred pripravené tlačivo, ktoré stačí podpísať, osvedčiť podpis a poslať rektorovi Univerzity Komenského v Bratislave.

Zdroj: tvnoviny.sk Foto: Instagram/igor_matovic_olano | Video: YouTube