Erasmus je stáž, pomocou ktorej študenti majú možnosť navštíviť krajiny z celého sveta a dostávajú na to finančný grant od Európskej únie. Bol to prípad aj Sibongile Mani, študentky z Južnej Afriky, ktorá namiesto 85 libier dostalo na účet 850 000. Okamžite začala žiť luxusným životom! No to jej netrvalo dlho, keďže na chybu prišli!

Keď študentka zbadala sumu na účte, hneď si uvedomila, že niečo tu nesedí. No namiesto toho, aby to nahlásila, začala peniaze utrácať. Drahé služby, mobilný telefón, luxusné oblečenie, alkohol najvyšších cenových kategórií  a párty sa stali pre ňu samozrejmosťou. No iba do chvíle, keď sa na to neprišlo!

študentka si žila luxusným životom

Na vine bola finančná potvrdenka, ktorá ukazovala 810 000 libier, a keďže išlo o študentku, vzbudilo to podozrenie (viď koľko utratila :D). Zodpovedné orgány ju preverili a ich tušenie sa potvrdilo.

Úsmev jej zamrzol vo chvíli, keď jej bolo oznámené, že peniaze musí vrátiť a pravdepodobne bude čeliť obvineniu z krádeže napriek tomu, že peniaze priamo neukradla.

takto sa posťažovala na Twitteri

Zdroj/Foto: Twitter, facebook, pixabay