Celým Slovenskom otriasla smutná správa o smrti legendárneho umelca, ktorý bol počas svojho života humoristom, dramatikom, prozaikom, textárom, hercom, režisérom, moderátorom a spevákom, Milana Lasicu (†81).

Včera strana SaS navrhla vo vláde vyhlásiť na počesť štátny smútok. Premiérov úrad napokon k tomuto gestu na znak úcty nepristúpi ale navrhol rodine iné možnosti. „Protokol úradu vlády bude kontaktovať rodinu a ponúkne jej nejaké možnosti, napríklad čestnú stráž, kondolenčnú knihu, vyvesenie čiernej vlajky a podobne. Konečná forma poslednej rozlúčky bude v rukách pozostalých,“ povedala pre Denník N predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

„Môže ísť napríklad o čestnú stráž alebo vyvesenie čiernej vlajky. Samozrejme je na rodine, ako sa rozhodne,“ dodala. Verejnosť si zosnulého herca môže pripomenúť v divadle Štúdio L+S, či už zapálením sviečky, alebo zápisom do kondolenčnej knihy. Takisto jeho najbližší spolupracovníci a hereckí kolegovia pripravujú spomienkový večer na nezabudnuteľného maestra.

Zdroj: DenníkN | Foto: Instagram/tags/lasica/