Tým, ktorým pri počúvaní hudby naskakuje husia koža, by mali spozornieť. Nové výskumy totiž ukázali, že ak vám naskakujú zimomriavky, ste výnimočný človek. Viete prečo? Pretože máte iný mozog ako tí, ktorí tento stav nepoznajú!

Práve toto naskakovanie zimomraviek alebo ľudovo povedaná husia koža nedala spávať absolventovi Harvardu Matthewovi Sachsovi. Snažil sa prísť na to, aké prepojenie je medzi počúvaním hudby a reakciou, ktorá sa objaví na tele, pričom do výskumu zapojil 20 študentov, z ktorých 10 poznalo tento stav a druhá polovica o ňom nemala šajnu. Prostredníctvom skenov všetkým preskúmal mozgy a prišiel na fenomenálny objav.

naskakujú mi zimomriavky

Dopátral sa k tomu, že tí, ktorí sa dokázali emocionálne spojiť s počúvanou piesňou, nemajú taký istý mozog ako tí, ktorým pieseň nespôsobuje žiadne pocity. Ľudia, ktorým naskakuje pri pesničkách husia koža majú hustejšiu sieť vlákien, ktorou je spojená sluchová kôra a oblasti mozgu, ktorými spracovávame emócie, čím tieto dve časti spolupracujú oveľa efektívnejšie ako u druhej polovice, ktorej hudba nič nespôsobuje.

Preto ak patríte do skupiny, ktorej naskakuje husia koža, tak máte viac vyvinuté a flexibilnejšie emocionálne prežívanie. Okrem toho niektoré piesne sa nám môžu spájať s určitou spomienkou, čo tiež vyvoláva zimomriavky, ale to laboratória iba ťažko rozanalyzujú.

Matthew vo svojom výskume pokračuje naďalej, a tak sa tešíme na to, čo sa mu podarí odhaliť najbližšie!

Zdroj/Foto: indy100.com, pixabay.com