Dnešná predpoveď počasia poteší hlavne deti, ktoré čakajú na bielu snežnú nádielku. Perinbaba ich prosby zdá sa vypočula a posiela k nám hlavnú vlnu sneženia najmä pre západné Slovensko. V hlavnom meste sa tak ľudia pripravte na rannú kalamitu, pretože môže napadnúť aj štvrť metra snehu.

„Sneženie, ktoré mieri na naše územie, bude s najväčšou pravdepodobnosťou výdatnejšie ako sa pôvodne očakávalo. Problémy môže spôsobiť predovšetkým v západnej polovici krajiny, kde by mohlo napadnúť aj viac ako 20 cm čerstvého snehu,“ konštatuje portál iMeteo.sk.

Východ krajiny by mal podľa predpovedí očakávať mrznúci dážď. „Prvé sneženie sa očakáva už v druhej polovici nasledujúcej noci. Do rána sa rozsneží na celom západnom Slovensku, počas dopoludnia už aj na strednom Slovensku. Do zajtrajšieho poludnia by už západné Slovensko mohlo byť pod vrstvou čerstvého snehu do výšky 3 cm. Zaujímavejšie to však začne byť až popoludní, kedy sneženie začne gradovať. V celej západnej polovici bude zajtra popoludní a večer výdatne snežiť, pričom sneženie bude dosahovať intenzitu 2 až 2,5 cm za hodinu,“ dodáva portál iMeteo.sk.

Zdroj: iMeteo.sk | Zdroj: Pixabay