Návšteva pápeža Františka, ktorý svojou prítomnosťou a bohoslužbami poteší veriacich na Slovensku od 12. do 15. septembra, sa organizuje už teraz, zavčasu. Samozrejme, aj jeho príchod komplikuje korona situácia, ktorá prináša striktné opatrenia.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský spolu s arcibiskupom Stanislavom Zvolenským vyhlásili, že povolia účasť vysoko nad rámec platných opatrení, avšak má to jeden háčik. Podmienkou bude plná zaočkovanosť účastníkov.

„Týmto chceme dosiahnuť, aby návšteva Svätého otca na Slovensku bola duchovným zážitkom pre čo najväčší počet ľudí. Na Slovensko budú upierať zraky celého sveta. Preto vynaložíme maximálne úsilie, aby návštevníci svätých omší a ďalších podujatí naplno využili návštevu Svätého otca, a mohli v pokoji prežívať jeho slová povzbudenia.“

„Bolo nám komunikované, že z bezpečnostného hľadiska je to jediný reálny spôsob ako počet účastníkov radikálne neobmedzovať,“ dodal arcibiskup Stanislav Zvolenský. Samotný pápež, ktorého budete môcť vidieť v Bratislave, Prešove, Košiciach a Šaštíne, je taktiež zaočkovaný a veriacich v očkovaní podporuje.

Zdroj: DenníkN | Foto: Instagram/papez_frantisek, www.tkkbs.sk