Transplantácia hlavy! Smejete sa? Ani sa vám nečudujeme, no vyzerá to tak, že takáto operácia sa stane skutočnosťou. Oddelenie hlavy od tela poznáme z hororov alebo sci-fi filmov, no istý Rus v tom vidí záchranu svojho života!

Valerij Spiridonov je Rus trpaci Werdnig-Hoffmanovou chorobou. Pacientovi s touto diagnózou sa nevyvíja svalstvo čo zapríčiňuje deformáciu kostry. Ľudia s touto chorobou sa dožívajú maximálne do dvadsať rokov. No Spiridonov prednedávnom oslávil 30-ku a tak je presvedčený, že sa stal časovanou bombou.

Spiridinov je rozhodnutý podstúpiť operáciu

Zúfalý život si vyžiadal zúfalé činy a chorý Rus sa spojil s lekárom Canaverom, ktorý je presvedčený, že je možné preniesť hlavu na telo iného človeka. Posledné dva roky sa zaoberajú detailmi operácie. 36-hodinová operácia bude stáť okolo jedenásť miliónov eur a zúčastní sa jej 150 členov zdravotníckeho personálu.

Kritici považujú odvážneho lekára za Frankensteina a tejto operácií nedávajú žiadnu nádej. No pre Spridonova je to možnosť zachrániť si život a konečne si naplno užívať život. „Nemám inú možnosť. Nechcem ďalej žiť v kolabujúcom tele, takže tento zákrok je mojou jedinou šancou na normálny život,“ skonštatoval pre mirror.

 

Zdroj/Foto: mirror.co.uk, facebook, instagram, pixabay