Skupinová fáza olympijského hokejového turnaja mužov je minulosťou. Naši reprezentanti získali tri body vďaka trimfu nad Lotyšskom, Švédi i Fíni boli nad naše sily. Ako zrejme viete, do ďalších bojov postupujú úplne všetci, a teda, to podstatné začne až v utorok 15. februára.

Slovensko obsadilo podľa vopred stanovených kritérii 8. miesto, čo znamená, že jeho osemfinálovým súperom je tím na 9. mieste (teda najhorší z celkovo na tretích miestach). Našim súperom bude finalista z predošlej olympiády, a teda Nemecko. V prípade postupu na nás bude čakať jediný 100-percentný tím v skupinách, a síce USA. To čaká na medailu od roku 2010, keď získalo striebro.

A kedy by teda mohlo dôjsť na federálne derby? No, keďže Česko vstupuje do play-off zo 7. miesta, je v opačnej polovici pavúka. A to znamená, že naša vzájomná konfrontácia príde na rad buď v boji o bronz alebo o zlato. Teda, mohla by prísť. Avšak, vzhľadom k tomu, že nás budú čakať náročné duely, šanca na náš vzájomný duel nie je príliš veľká.

Pavúk

Horná polovca

USA vs. Slovensko/Nemecko – Švédsko vs. Kanada/Čína

Dolná polovica

Fínsko vs. Česko/Švajčiarsko – Rusko vs. Dánsko/Lotyšsko

Zdroj: Wikipedia | Foto: Facebook/HockeySlovakia