Portugalský útočník je osobnosťou, ktorá má na konte nespočetné množstvo trofejí, rekordov, úspechov. Avšak, aj vo svojich 37 rokoch je viac než len platným hráčom, čo „odporuje“ dogmám o futbale. Je oficiálne najlepším profesionálnym strelcom všetkých čias, najlepším strelcom Ligy Majstrov UEFA a nik nestrelil viac reprezentačných gólov než on.

Ronaldo je však viac než len športovec, veď napríklad je úplnou jednotkou Instagramu, kde sa počet jeho followerov aktuálne blíži k 400 miliónom. Aké športové rekordy má ale na dosah? Pozrime sa na niektoré z nich.

Najstarší strelec hattricku v Premier League

Streliť tri góly v zápase je veľkým počinom, obzvlášť v tak náročnej lige, akou je Premier League. Doterajší rekord drží Teddy Sheringham od roku 2003, keď na jeho sklonku zažil 3-gólový zápas vo veku 37 rokov a 146 dní. Tento vek dosiahne Ronaldo v lete, a teda, ak dodrží zmluvu v Manchestri United, tak behom nasledovného ročníka ho môže zlomiť.

Klub 100 La Liga + Premier League

Ešte nikomu sa nepodarilo streliť 100 gólov zároveň v najvyššej španielskej i anglickej lige, teda dvoch najnáročnejších súťažiach. V Španielsku ich zaznamenal cez 300, v Anglicku je teraz na čísle 92. Ďalších osem by pri jeho kvalitách nemalo byť problémom, teda ak ostane v klube aj ďalšiu sezónu. Ale nie je to nemožné ani v aktuálnom ročníku, veď má na to ešte 16 kôl.

Najviac reprezentačných štartov

Dnes už 71-ročný Soh Chin Ann odohral v rokoch 1969-1984 za Malajziu 219 zápasov. Európski hráči hrajúci v profesionálnych podmienkach len sporadicky pokoria 130 či 150-zápasovú métu. CR7 je na čísle 184 a pred ním je už len spomínaný Ann a Bader Al-Mutawa z Kuvajtu. Pri jeho kondícii a mene by to nemuselo byť úplne nemožné.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Instagram/Cristiano (1) (2)