Svetové európske trhy ale aj predajcovia na Slovensku hlásia nedostatok tovaru. Ide o produkty, ktoré sú nevýlučnou súčasťou každej jednej domácnosti a produkty, ktoré sú mnohokrát súčasťou vianočných darčekov.

Regály v obchodoch pomaly zívajú prázdnotou, najmä čo sa týka elektrotechniky. Obchodníci hlásia nedostatok mobilov, notebookov, a inou nevyhnutnou elektrotechnikou a vyzerá to tak, že sa to s výpadkom potiahne až do konca roka.„Je ťažké predpokladať, ako sa bude vyvíjať situácia v ďalších mesiacoch. Aktuálne pociťujeme nedostatok niektorých modelov notebookov, mobilných telefónov, televízorov, nositeľnej elektroniky,“ priznáva Sabina Boudová, marketingová manažérka siete predajní s elektronikou DATART.

Nemožné zohnať do Vianoc bude podľa predajcov aj umývačky riadu. „Máme väčší výpadok umývačiek riadu, kuchynských robotov a drahších modelov vstavaných spotrebičov, ako sú rúry a varné dosky. Momentálne vieme povedať, že do Vianoc nepredpokladáme zlepšenie situácie najmä v prípade umývačiek riadu, vstavaných spotrebičov, kuchynských robotov,“ dodala Boudová.

Dôvodom prázdnych skladov je pandémia. V Čínskych továrňach sa totižto ešte stále neobnovila výroba. Ďalší dôvod je aj hromadný presun ľudí na prácu z domu, v dôsledku čoho výrazne vzrástol dopyt po IT produktoch a to nielen u nás, ale celosvetovo.

Zdroj: pluska.sk Foto: pixabay