Pražskí policajti zverejnili video z naháňačky prenasledovaného kradnutého auta, ktoré skončilo haváriou. Zároveň poskytli informácie, že šoférom vozidla bol osemnásťkrát trestaný recidivista, ktorý nemal za volantom čo robiť.

„Zadržaný je 35-ročný osemnásťkrát trestaný muž, ktorý má do roku 2021 výslovný zákaz riadenia motorových vozidiel. Po tejto nehode s ním budú kriminalisti uskutočniť úkony trestného konania, aby sa objasnili všetky okolnosti krádeže vozidla a jeho únik“, uviedol hovorca polície Jan Daněk.

Naháňačka kradnutého vozidla a policajtov začala na Proseckej ulici, keď hliadka zistila, že auto bolo ukradnuté. Šofér ale nereagoval na signály a uháňal vysokou rýchlosťou až na Povltavskú ulicu, kde nabúral do štyroch vozidiel. Aj napriek tomu, že bol zranený, bránil sa zadržaniu a policajti boli nútení použiť donucovacie prostriedky. Nikto ďalší našťastie zranený nebol.

„Orientačný test na drogy bol pozitívny na amfetamín. Pri následnej priehladke vozidla v ňom policajti našli narádie slúžiace k páchaniu majetkovej trestnej činnosti a plynovú pišto“, dodal hovorca.

Video nájdete TU!

Zdroj/Foto: novinky.cz