Napriek tomu, že jeseň je v plnom prúde a noci už začínajú byť mrazivé, cez deň máme celkom príjemné počasie. V závere tohto týždňa sa má ešte otepliť. Cez víkend na niektorých miestach teploty dokonca presiahnu 21 stupňov!

Prečítajte si predpoveď na jednotlivé dni:

Pondelok

Jasno až polooblačno, miestami zväčšená oblačnosť a ojedinele prehánky.
Od 1200 m snehové. Denná teplota by mala dosiahnuť 11 až 16 stupňov, na severe 6 až 11 stupňov. Západný až severozápadný vietor do 30 km/h.

Utorok

Polooblačno až oblačno, zrána miestami hmla. V noci i cez deň ojedinele prehánky alebo dážď, vo vysokých polohách snehové prehánky. Denná teplota 13-18 stupňov, na severe okolo 11 stupňov. Slabý juhozápadný vietor.

Streda

Na juhu zmenšená oblačnosť, v ostatných častiach krajiny oblačno až zamračené. Miestami prehánky alebo dážď, na hrebeňoch hôr sneženie. Najvyššia denná teplota bude 15-20 stupňov. Slabý juhozápadný vietor

Štvrtok

Vo štvrtok očakávajte miestami prehánky, zrána bude hmla alebo nízka oblačnosť. Denná teplota vystúpi na 17-22 stupňov, Orava a podtatranská oblasť bude mať okolo 15 stupňov. Slabý juhozápadný vietor.

Piatok

Polooblačno až oblačno. Ojedinele prehánky alebo dážď. Vo vysokých polohách snehové zrážky. V piatok bude veterno. Najvyššia denná teplota bude 14-19 stupňov, na severe okolo 12 stupňov.

Víkend

Cez víkend bude príjemne teplo, jasno až polojasno, miestami polooblačno. V sobotu sa oteplí na 14-20 stupňov. V nedeľu bude príjemných 16-22 stupňov.

Zdroj/Foto: shmu.sk, pixabay