Tím Manchester City sa po krátkom období dominancie v posledných dvoch rokoch postupne prepadol prvého cez druhé až na štvrté miesto. Preto nie je žiadnym prekvapením, že sa jeho vedenie rozhodlo pre ráznu zmenu, ktorou sa stal nový manažér tímu Pep Guardiola. Španiel od tohto leta nahradí Manuela Pellegriniho a posnaží sa klub z majstrovského Manchestru doviesť opäť na výslnie.

Obľúbený Pep Guardiola počas rušnej predsezóny nezaháľa a vo svojom novom pôsobisku už stihol okrem početných pracovných povinností príjemne prekvapiť aj niektorých fanúšikov. Naposledy vyčaril úsmev na tvári mladému Braydonovi, keď sa nečakane objavil v jeho taxíku.

Ako sa to celé odohralo?

Mladý fanúšik tímu a zároveň aj držiteľ sezónneho lístku veril, že sa má stretnúť s moderátorom televízneho kanálu CityTV. Pri vstupe do taxíku, ktorý šoféroval oný moderátor, ho ale čakalo príjemné prekvapenie – na zadnom sedadlo nesedel nikto iný ako nový tréner tímu Pep Guardiola. Mladík najprv nemohol uveriť svojim očiam a po uistení sa, že je to naozaj on, sa dvojica vrhla do vášnivého rozhovoru. Braydon predviedol svoju znalosť o trénerovi a sebavedomo prehlásil svoju dôveru v úspech Manchestru City.

„Teraz, keď tu máme vás, vyhráme všetky trofeje. Kde ich ale všetky uskladníme?“ nasmeroval úsmevnú otázku na Guardiolu Braydon.

Guardiola prisľúbil, že sa posnažia naplniť mladíkove očakávania. Braydon potom nasmeroval rozhovor na Messiho – keď sa s ním Guardiola pozná, tak by ho predsa mohol priviesť do Manchestru. Dvojica sa počas krátkeho rozhovoru zabávala a pred záverečnou spoločnou fotkou pozval Braydon Guardiolu domov na čaj. Video celej udalosti si koniec koncov môžete prezrieť tu:

Či sa Manchester City pod novým vedením dostane na stratené výslnie je otázne – do začiatku akcie v Premier League ešte zostáva zopár týždňov. Na Slovensku už ale čakať nemusíme – najvyššia futbalová liga je späť a tímy majú za sebou dve z 33. kôl. Aj keď momentálnym lídrom tabuľky je Slovan, výsledky superligy sú zatiaľ nepodstatné, keďže do konca sezóny ešte zostáva dlhý čas. Minulý rok sa stal neohrozeným majstrom Trenčín. Podarí sa ho niektorému inému tímu zosadiť z trónu? Celkom blízko k tomu mal Spartak Myjava.

Foto: YouTube