Láska je slepá, prípadne nosí ružové okuliare. Inak tomu nebude ani v našom príbehu keď sa mladík menom Michael zamiloval do bohatej slečny. Tá však budúcnosť sním rozhodne neplánovala – bol pre ňu príliš chudobný!

V tomto skutočnom príbehu mal Michael jednoducho nasadené ružové okuliare. Zamiloval sa do dievčiny, ktorá síce nikdy nič nedosiahla, no zato mala poriadne bohatých rodičov. On bol obyčajným chudobným študentom, ktorý sa do nej bláznivo zamiloval na prvý pohľad. Odvážny chlapec sa nakoniec odhodlal svoje city vyjadriť, no práve vtedy prišiel obrovský šok – Chodiť s tebou? Chlapče ty si úplne mimo moju ligu, veď nemáš ani na auto! Trápna situácia a pocity s ňou spojené ho prenasledovali celé roky, avšak práve tento moment začal formovať celý jeho život.

Osud tomu tak chcel a títo dvaja sa po desiatich rokoch stretli znovu. Obaja prechádzali nákupným centrom, no napriek času sa okamžite spoznali. Stačil jediný pohľad aby si dnes už dospelý muž spomenul na všetky dávno vyhasnuté city, ale aj tentokrát sa dočkal studenej sprchy.

Čo tu robíš? Pochybujem, že máš na to, aby si si tu niečo kúpil. Ty tu asi pracuješ čo? Pche… to aj môj manžel, ale ten je vo vedúcej pozícií, takže ty ho určite nepoznáš…

obchodné centrum

Muž ostal v šoku. Jeho bývala láska sa vôbec nezmenila čo ho konečne prinútilo zamyslieť sa nad tým, ako mohol niekoho takého milovať. Kým jej však stihol čokoľvek povedať, pristúpil k ním neznámy mladík:

Dobrý deň pán Michael, ospravedlňujem sa za svoje oneskorenie. Vidím, že ste sa už zoznámil s mojou ženou. Michael odpovedal len stroho: Áno, zoznámil…

Rád vás spoznávam pane, volám sa James. Následne sa otočil na svoju manželku s týmito slovami: Vieš láska, tento pán je môj šéf. Vlastní toto obchodné centrum. V tej chíli sa pre mladú ženu akoby zastavil čas. Pozrela sa do očí človeka, ktorý ju kedysi tak veľmi miloval a tento jediný pohľad vypovedal úplne všetko…

sklamaný muž

Michael ju ešte raz pozdravil a odišiel. V pozadí počul, ako jeho zamestnanec vysvetľuje situáciu svojej manželke: Vieš miláčik, o našom šéfovi sa hovorí, že bol kedysi veľmi zamilovaný do bohatej slečny. Tá ho kruto odmietla a odvtedy na sebe tvrdo pracuje. Len si to predstav… z tej ženskej mohla byť dnes manželka miliardára!

Zdroj/Foto: pixabay, pexels