Už tretí mesiac u nás prebieha očkovanie proti koronavírusu, postupne podľa veku. Zatiaľ sa do čakárne môžu zaregistrovať osoby nad 50 rokov. Chceli by ste však vedieť, kedy sa dostane na rad váš ročník? Táto kalkulačka vám to vypočíta!

Kalkulačka zohľadňuje rýchlosť očkovania aj všetky dostupné kritériá vrátane veku a údajov, ktoré sú podľa vyhlášky relevantné. „Na ich základe ukazuje minimálny a maximálny počet ľudí v rade pred vami. Ukazuje tiež termín, v ktorom najpravdepodobnejšie dostanete vakcínu, a dokonca aj porovnáva vládou predpokladané tempo očkovania so skutočným postupom,“ informuje Michał Wirchniański, jeden z autorov kalkulačky.

Kalkulačka bude schopná taktiež vyrátať váš dátum aj v prípade neplánovaných dodávok vakcín. „Informácie o počte nových vakcín sa často menia, a bývajú neisté, avšak určite nové dodávky vakcín sa premietnu do skutočného počtu zaočkovaných osôb a aplikovaných vakcín, ktorý kalkulačka zohľadňuje a ovplyvnia fungovanie kalkulačky,“ dodal pre Dobré noviny Michał Wirchniański.

Odkaz na kalkulačku nájdete >>>TU<<<

Zdroj: omnicalculator.com, dobrenoviny.sk | Foto: Pixabay