Cristiano Ronaldo oslávil 37. narodeniny, stále môže prekonávať ďalšie rekordy, no vlastne, ono je akýmsi synonymom slova rekord snáď rovno jeho meno. Na rozdiel od iných skvelých futbalistov (športovcov) ho poznajú aj tí, pre ktorých je šport doslova cudzí.

Ronaldo má totižto okrem futbalového umenia zvládnuté aj iné činnosti, vrátane marketingu. Ten, priznajme si to, rozhoduje o úspechu a neúspechu často viac, než samotná kvalita. V portugalskej ikone sa tak-nejak tieto črty prelínajú. A čo mu môže celý svet závidieť, teda okrem toho, že si žije svoj sen a na konto mu pribúdajú peniaze takým závratným tempom, že to ani nestíha registrovať?

Dobre, niekto má celkom iné priority, minimálne všetci „influenceri“ určite. Ronaldo sa stal deň po svojich 37. narodeninách prvým človekom, ktorý má na Instagrame 400 miliónov sledovateľov. A to je neskutočné číslo. Naozaj bláznivé. Pre porovnanie, Lionel Messi je na 306 miliónoch, Justin Bieber na 219 miliónoch, Katy Perry na 151 miliónoch, Novak Djoković na 10 miliónoch a náš Marek Hamšík na 821-tisícoch, kým Rytmus na 676-tisícoch.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Zdroj | Foto: Instagram/Cristiano