Mnohí predpovedajú, že po odchode pápeža Františka sa naplno spustí tretia vlna, dokonca strašia s akýmsi lockdownom a zhoršujúcou sa situáciou. Matematik Richard Kollár sa už dlho zaoberá dátami a situáciou ohľadne koronavírusu, pre Slovákov má jasný odkaz. 

Aj keď sú jeho slová kritikou najmä smerom k politikom, nezabúda ľudí upozorňovať predovšetkým na prevenciu. Najlepší je pohyb na čerstvom vzduchu, rozmanitá strava a prípadne vitamíny a doplnky, ktoré dlhodobo posilňujú imunitu.

Hovorí, že situácia môže byť v októbri až taká zlá, že iné krajiny sa budú pred cestujúcimi zo Slovenska chrániť povinnou karanténou, možno aj pre očkovaných. ,,Zásadné opatrenia priamo na našich hraniciach nie sú očakávané, aj keď zostane určite minimálne v režime OTP,“ zdôrazňuje odborník.

Nepočúvajme, čo hovoria politici, ktorým ide len o politickú záchranu ich samých doslovne cez mŕtvoly. Ale zároveň žime naplno. Neodriekajme si veci, ktoré robia náš život plnohodnotným. Všetko má svoje hranice,“ uzatvára a dodáva, že ak máte činnosť, ktorá vás napĺňa, nemali by ste ju obmedzovať. ,,Či je to nedeľňajší futbal alebo discgolf, alebo omša, alebo posedenie s rodinou, či návšteva takmer prázdneho kina.“ 

Foto: YouTube | Zdroj: ereport.sk