Pre niekoho jasná voľba, pre iného dilema. Samozrejme, základom je, aby sa dieťa narodilo zdravé a zdravo sa vyvíjalo. Avšak, krstné meno je niečo, čo sa s človekom ťahá celý život (ak neuplatní nejakú výnimku na premenovanie sa). Aj preto by mali rodičia rozmýšľať, ako syna či dcéru pomenujú.

Dať tuctové meno alebo menej časté? Chcete, aby malo v triede menovcov alebo chcete túto možnosť minimalizovať? Každopádne, nasledovný rebríček hovorí jasnou rečou. A je len na vás, ak teda čakáte alebo plánujete mať dieťa, ako s ním naložíte.

Chlapcom opäť v roku 2021 kraľovalo meno Jakub, ktoré ako jediné zvolilo cez 1 000 rodičov, a to rovno viac ako 1 200. Adamov bolo o približne 300 menej. Dievčatám pre zmenu vládlo za rok 2021 meno Ema, no tých bolo len približne 700, čo napovedá, že pri dievčatách majú rodičia väčšiu kreativitu. Jakub i Ema boli víťazmi aj v roku 2020.

TOP 5 najčastejších chlapčenských mien

1 – Jakub
2 – Adam
3 – Samuel
4 – Michal
5 – Oliver

TOP 5 najčastejších dievčenských mien

1 – Ema
2 – Nina
3 – Sofia
4 – Eliška
5 – Viktória

Celková početnosť mien pre deti

Nad 1000 – Jakub

Nad 750 – Adam, Samuel, Michal, Oliver, Tomáš

Nad 500 – Filip, Matej, Martin, Lukáš, Richard, Alex, Matúš, Tobias, Dávid, Ema, Nina, Sofia, Eliška, Viktória, Sára, Natália

Zdroj: TVNoviny.sk | Foto: Pixabay