Ako sme už včera avizovali, vláda sa mimoriadne stretla na rokovaní o nových opatreniach. V hre stále je celoplošný lockdown, väčšina politikov si ale uvedomuje, že ak rok hlásali, že vakcína je sloboda, nemôžu očkovaných zavrieť doma. 

Minister práce Krajniak naznačil, že opatrenia sa musia sprísniť, inak nastane najhoršia situácia za posledné roky.  „Nemôžem povedať, že to bude platiť pre všetkých,“ povedal podľa denníka Pravda. Potvrdil to aj Peter Pčolinský z hnutia Sme rodina.

Za výhody pre očkovaných bojoval najmä Richard Sulík a jeho SaS. Trojtýždňový lockdown pre všetkých žiada predovšetkým minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

„Predseda vlády SR Eduard Heger v žiadnom prípade nebude hazardovať so životmi zaočkovaných či nezaočkovaných, a preto sa intenzívne zaoberá možnosťou trojtýždňového lockdownu pre všetkých obyvateľov, ako to navrhuje Ministerstvo zdravotníctva SR a konzílium odborníkov. Práve názor odborníkov je v tomto smere pre predsedu vlády kľúčový,“ napísala v oficiálnom stanovisku hovorkyňa predsedu vlády Ľubica Janíková.

Zdroj: pravda.sk, refresher.sk