TO, čo sa dnes od rána deje na Slovensku, je hotová apokalypsa. Kolabuje doprava, ľudia meškajú do práce, pekárne neposkytli dodávky čerstvého tovaru, nestihli sa tiež zásobovať všetky obchody. Momentálne ale každý hádže vinu na každého. 

Nakoľko sa na sociálnych sieťach spustila vlny kritiky na premiéra Igora Matoviča, ten sa rozhodol okamžite reagovať statusom na Facebooku, kde podotkol, že kontroly mali byť námatkové, rozhodne neprikázal nikomu, aby zastavoval každé auto.

Avšak, podľa jeho predchádzajúcich tvrdení si nie sme celkom istí, či on sám vie, ako to myslel. Zjavne ani on, status po pár minútach vymazal.

Na vzniknuté obvinenia reagoval aj prezident policajného zboru, ktorý si stojí za tým, že činil iba v zmysle uznesení vlády. „Polícia postupovala v zmysle Uznesenia vlády, v ktorom boli naformulované výnimky. Tie sme zohľadňovali pri príprave rozkazu prezidenta PZ pre hliadkovú činnosť policajtov. S rozkazom prezidenta PZ sa stotožnilo aj vedenie Ministerstva vnútra SR.“

Aby toho nebolo málo, situáciu sa rozhodol komentovať aj Peter Pellegrini, ten si myslí, že ide o chaosa deštrukciu štátu. Premiér práve ohlásil tlačovú konferenciu, o ďalších novinkách vás budeme priebežne informovať.

Status Petra Pellegriniho

„PÁN PREMIÉR NEHÁDŽTE VINU NA POLICAJTOV A VOJAKOV

Takto vyzerá chaos v podaní predsedu vlády. Najskôr silné reči o ochrane ľudí pred vírusom. Keď sa mu situácia vymkla z rúk a skolabovala doprava v celej krajine, pokojne to hodil na našich vojakov a policajtov. Oni pritom len napĺňajú jeho príkaz. A ešte aj na svojom FB z nich urobil doslova aktivistov, ktorí nepochopili čo od nich chcel. A potom to samozrejme obratom vymazal!

Tomu sa hovori čistá deštrukcia štátu. Nielen vo vzťahu k ľuďom, ale aj k tým, ktorí pracujú pre štát. Jeho schopnosť schovávať sa za ľudí je neospravedlniteľná.

Slovensko potrebuje v ťažkých časoch lídra a nie alibistu!“

„Situácia je vážna, prosím, nebláznime!

… to je názov dnešnej TB o 15:30. Verím, že po zverejnených informáciách prestane opakované blúznenie našich koaličných partnerov o otváraní obchodov či škôl hneď po Veľkej noci a zľahčovanie ochorenia Covid-19 na nejakú chrípku.

Verím, že pochopia, ako sú mimoriadne nezodpovední, ak devalvujú svojimi neuváženými rečami a dištancovaním sa od platného uznesenia vlády, obmedzenia počas Veľkej noci.

Toto nie je pieskovisko, sme vo vojne s mimoriadne nebezpečným nepriateľom a akákoľvek demoralizácia tímu a útoky do vlastných radov sú v záujme zla, ktoré voči nám stojí,“ píše premiér na Facebooku.

Foto/Zdroj: Facebook/ Igor Matovič, Peter Pellegrini, Polícia SR