Slovenský brankár Július Hudáček po včerajšej prehre Slovenska s USA už neudržal nervy na uzde. Tvrdo skritizoval situáciu v slovenskom hokeji a jeho kritike neušiel ani bratislavský Slovan. Má pravdu? 

Slovensko vo svojich posledných dvoch zápasoch na MS dostalo zhodne po šesť gólov. Najskôr nás pomerom 6:0 vyprášili Rusi, o deň na to aj Američania. Tí nás zdolali „pre zmenu“ 6:1. V oboch prípadoch odchytal celé stretnutie Július Hudáček. Je obdivuhodné, že ani v jednom zápase nepožiadal trénera Cígera o stiahnutie z ľadu. Oba duely dochytal so cťou a rozhodne nemožno jeho viniť z týchto prehier. Po debakli od USA však už aj Julovi trošku povolili nervy a tvrdo skritizoval situáciu v slovenskom hokeji.

Julo pred novinármi vyhlásil, že proti Američanom sme hrali ako juniori. Nešetril kritikou ani na vedenie slovenského hokeja, keď povedal, že kompetentní nič nerobili 15 rokov a toto je výsledok. Najviac však fanúšikov podráždil jeho výrok na adresu Slovana Bratislava. “Prečo nemá Slovan Slovákov? To sú presne tie otázky, ktoré treba vyriešiť. Celý systém je momentálne zlý!“ 28-ročný gólman taktiež povedal, že zisk bodov proti Švédom nevidí reálne a preto sa Slováci musia spoliehať na výsledok dnešného zápasu Dánska s Talianskom. Ak totiž Dáni vyhrajú, zachránia nás v elitnej kategórii.

VIAC ŠPORTU nájdete na Sportovymagazin.sk >>> TU

Zdroj/Foto: Instagram, sportovymagazin.sk