Odborníci aj verejnosť tvrdia, že tvrdšie opatrenia mali prísť už oveľa skôr. Vláda sa znova spamätala neskoro a je viac ako pravdepodobné, že ani tento rok nebudeme mať pokojné Vianoce. 

Zatiaľ je zákaz vychádzania potvrdený do 9.12.2021, analytici ale hovoria, že nie je možné, aby sa situácia zlepšila za 2 týždne. Sú zatvorené obchody, služby a ak je to možné, mali by ste pracovať z domu.

Výnimku majú hromadné podujatia v režime očkovaní a prekonaní do desať osôb. Podľa ÚVZ sa môžu konať len v súvislosti s výkonom práce. Organizátor musí zabezpečiť oznam o tom, že sa hromadné podujatie organizuje.

Bohoslužby sa môžu uskutočňovať len ako individuálna pastoračná činnosť. Sobášne obrady a krsty sa môžu uskutočniť maximálne za účasti šiestich osôb. Do tohto počtu sa nezapočítavajú osoby na strane organizátora.

Pohreby sú bez kapacitných obmedzení. Povolené sú aj voľby aj profesionálne športové súťaže. Tie majú byť bez účasti divákov. Povinné je aj testovanie hráčov a členov organizačného tímu.

Zdroj: korona.gov.sk