Kauza ohľadom obvinenia Plačkovej a jej manžela Reného ani zďaleka neutícha. Najnovšie si do nich „kopol“ aj Róbert Fico, ktorý si servítku pred ústa rozhodne nedával…

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry už pre Plačkovú a jej manžela väzbu nežiada, no dvojica ostáva naďalej obvinená. ,,Obvinenie pritom hovorí o desiatkach kíl narkotík a obrovskom zisku z nich. Ide o desiatky miliónov eur,“ konštatuje Fico. ,,Čo sa stalo v priebehu pár dní? Čo sa stalo s dôvodmi, ktoré prokurátor uvádzal, keď namietal, že neboli vzatí do väzby?“ nechápe, prečo prokurátor zmenil svoj názor.

,,Je verejným tajomstvom, že vo vláde sedia ľudia, ktorí milujú kokaín,“ ohlásil. ,,Prečo by Smer netvrdil, že Plačková a jej manžel nie sú vo väzbe preto, lebo dodávali kokaín významným ľuďom na Slovensku?“ pýta sa líder Smeru a dokonca sa domnieva, že sa títo ľudia zľakli a vybavili, aby Plačková a Strausz neboli stíhaní väzobne.

Róbert Fico vo svojich domnienkach pritvrdil viac a to dokonca tvrdením, že sa vo vláde, konkrétne v strane SaS mali konať „snehové večierky“. ,,Čo keď Plačková dodávala kokaín niektorým z týchto ľudí?“ pokračuje expremiér. ,,Za Lipšicom (špeciálnym prokurátorom, pozn. red.) musel niekto prísť a povedať, že tento človek nemôže ísť nikdy do väzby,“ dodal.

Čo si o jeho tvrdeniach myslíte vy?

Zdroj: cas.sk Foto: IG/robert.fico,queen.plackova