Facebook prichádza s novinkou, ktorá je určená špeciálne pre mladých ľudí, max do 21 rokov. Starší užívatelia sa z nej nemajú šancu dozvedieť vôbec nič!

Je síce pravdou, že aplikáciu si môže stiahnuť ktokoľvek, no ľudia starší, ako 21 rokov budú môcť vidieť len svoj vlastný profil. Služba je teda určená špeciálne pre mladých študentov, ktorí sa z nej dozvedia viac o svojich spolužiakoch. Navyše používatelia majú možnosť nahlásiť, ak sa do ich skupiny navtiera nejaký, starší užívateľ. Appku je momentálne možné stiahnuť len pre zariadenia iOS, no zaujímavá je aj vďaka tomu, že jednotlivé položky v profile sa nevypĺňajú textom, ale videjkami samotného používateľa. Tie ti následne appka spojí do sumárnej profilovej videovizitky.

Schránka 40

Vo feede môžeš vidieť spolužiakov, ktorí si nedávno aktualizovali svoje profily. Appka funguje na princípe gamifikácie, teda čím viac používatelia vyplnia, tým sa ich profily dostávajú na vyššiu úroveň a dozvedia sa o ostatných viac. Nevýhodou je, že momentálne nie je možné kontaktovať ľudí priamo cez správu, čo M. Sayman odôvodnil tým, že on a jeho priatelia majú množstvo chatovacích aplikácii, ktoré si obľúbili a ďalšiu nepotrebujú…

Ak sa chceš do appky prihlásiť nepotrebuješ ani vlastniť účet na Facebooku. Postačí ti vybrať len školu zobrazia sa video profily ľudí, ktorí študujú na tom istom mieste, prípadne v jeho blízkosti.

Zdroj/Foto: facebook