Keď sa chce, tak je možné čokoľvek. To je zrejme heslom dvoch mužov v strednom veku z čínskej provincie Hebei. Jeden z nich je nevidiaci, druhý z nich zase nemá horné končatiny. Aj napriek tomu urobili pre svoju provinciu oveľa viac, ako mnohí zdraví ľudia!

Bezruký Jia Wengi už celé roky dokonale spolupracuje s nevidiacim Jia Haixiom. Ich spolupráca sa začala ešte v roku 2002, keď sa rozhodli, že spolu môžu urobiť niečo, čo bude užitočné pre spoločnosť. V spomínanej provincií začali spoločnými silami vysádzať stromčeky. Zatiaľ, čo vidiaci muž svojho kolegu naviguje, nevidiaci muž zase robí manuálne činnosti.

Aj vďaka nim dnes rastie v Hebei viac ako 10 000 stromov, ktorých úlohou je zabraňovať prípadným povodniam, ktoré sú v tejto krajine pravidelnou hrozbou. Muži preukázali  obrovskú výdrž, veď z 800 stromčekov, ktoré zasadili v prvom roku sa vinou prírodných živlov uchytili len dva. Následne však precíznejšou prácou dokázali tieto hrozby eliminovať a dnes majú najvyššie stromy viac než desať metrov a v ich blízkosti sadia nové, ktoré budú tými veľkými chránené. V súčasnosti sa o ich činnosť zaujímajú médiá z celého sveta, ktoré im napríklad i finančne pomáhajú.

Zdroj/Foto: Twitter, globaltimes.cn