politici odpovedali detom

Deti z detskej Univerzity Komenského zavítali medzi slovenských politikov v rámci Hodiny otázok v Národnej rade (NR) SR, aby im položili úprimné otázky, na ktoré by chceli poznať odpoveď! 

Pri kladení otázok si decká z detskej univerzity servítku pred ústa nedávali a našim politikom poriadne naložili. Medzi úprimnými otázkami nechýbali ani také perly ako, prečo Slovensko stavia drahé diaľnice, načo je vo vládnej letke airbus či prečo nie je vždy miesto vo vlaku zadarmo. Deti mali spolu prichystaných okolo 30 otázok a najlepšie boli najmä tri nasledovné:

Otázka na Kažimíra: Prečo sme kúpili drahé lietadlo typu airbus?

Snažili sme sa za čo najlepšiu cenu dostať najlepší výkon,“ odpovedal a dodal, že je „skrblík“. „S obrovskou ťarchou na srdci dávam súhlas na platbu hocičoho, ale v tomto prípade si myslím, že to bolo na mieste,“ vysvetlil Kažimír.

Otázka na Kažimíra: Čo si myslíte o virtuálnej mene bitcoin? S otcom sme do nej investovali a zarobili na tom 100%.

„Mrzí ma, že nemôžem vidieť tvoje daňové priznanie. Keď ste na tom získali 100 percent, možno by z toho mohlo byť niečo aj pre Slovenskú republiku,“ nezaprel sa Kažimír. Dieťa už zrejme radšej nedávalo ďalšie otázky.

Otázka na kapitána Danka: Musíte v NR podstúpiť IQ testy a ako sa vyrovnávate s kritikou?

Mladá a veľmi odvážna slečna tiež odcitovala jednu otázku, ktorej musel predseda parlamentu čeliť: „Pán Danko, aký je to pocit byť kapitánom lode Slovensko, ktorá sa pod vaším vedením úspešne potápa? Dankovi neostávalo po tejto otázke na telo nič iné, ako priznať debakel: „Teraz si mi naložila,“ priznal kapitán a dodal, že s kritikou sa musí vyrovnať s úsmevom. Aj nám dokáže neraz vyčariť nejaký ten úsmev na tvári.

Zdroj/Foto: cas.sk, facebook, youtube