Predstava vianočného počasia je pre väčšinu z nás podobná. Zem a stromy pokryté snehom a vo vzduchu poletujúce vločky. Avšak, v ostatných rokoch to rozhodne nie je pravidlo, a to ani vo vyšších polohách. Aké to bude tento rok?

Žiaľ, počasie si to vypočítalo úplne najhoršie, ako mohlo. Ešte 23. decembra sa mnohí prebúdzajú do mrazivého rána, napríklad v takom Námestove bolo aj -10°C a nejaký ten stupeň pod bodom mrazu bude celý deň. Avšak, presne na Štedrý deň sa všetko zmení.

Ráno bude na mnohých miestach už tesne nad nulou a snehové prehánky sa majú premeniť na dažďové. V podvečer bude v Komárne či Bratislave aj 7°C a nad nulou bude aj v severných okresoch či v Štrbe. Dokonca i na takom Štrbskom plese môže byť stupeň či dva nad nulou, a to už je výška cez 1 300 metrov.

A ešte pred tým, ako vám zaželáme príjemne strávený vianočný deň i navzdory tomu, že biely nebude, tak vás musíme varovať. Keďže v noci z 23. na 24. decembra bude tesne pod nulou, ráno sa bude možno trošku šmýkať a tí, ktorí pôjdu autom, by mali byť extra opatrní. Nikto z nás predsa nechce riešiť (v lepšom prípade) poistnú udalosť.

Zdroj: Funmagazín.sk, Počasie.sk | Foto: Pixabay