Nespokojní Slováci sa znova zmobilizovali a tentokrát sa zhromaždili pred Prezidentským palácom. Nepáči sa im, že Zuzana Čaputová posunula referendum na Ústavný súd a dožadujú sa svojich práv rozhodnúť o predčasných voľbách.

Polícia na Facebooku informuje, že celú akciu má pod kontrolou. „V súvislosti s dnešným neoznámeným verejným zhromaždením, ktoré sa koná od ranných hodín na Hodžovom námestí v Bratislave, prijala bratislavská polícia adekvátne opatrenia. Bezpečnostnú situáciu priebežne vyhodnocujeme s dôrazom na ochranu života, zdravia a majetku občanov,“ píšu.

Aktuálne ale zložky informujú o blokácii križovatky, polícia odporúča vodičom, aby sa jej vyhli. „Osoby zúčastnené na zhromaždení sa krátko pred 11.15h presunuli na vozovku a zablokovali ju v oboch smeroch, ako aj podchod v smere na Staromestskú ulicu. Z tohto dôvodu je v súčasnosti Hodžovo námestie v smere na Staromestskú ulicu a na Námestie 1. Mája  neprejazdné. Vodičov vyzývame, aby sa tomuto úseku pokiaľ je to možné vyhli a na prejazd využili alternatívnu trasu.“ Situácia je aktuálne vážna, pre dav protestujúcich sa musela otáčať aj sanitka.

Foto/Zdroj: Facebook, Polícia SR, topky.sk