NÁZOR | Čo sa týka koronavírusu, netreba veľa písať, pretože „sto ľudí má sto chutí“ a žiaľ, mnohí sa dokážu kvôli čomukoľvek, čo sa ho týka, rozhádať aj s najbližšími. V poslednom čase stále viac ľudí hnevá, že sa ignoruje azda najpodstatnejší faktor, ktorý existuje.

Týmto faktorom je hladina protilátok. Nie je totižto už nijakým tajomstvom, že koronavírus môžu dostať a aj prenášať  i očkované osoby. Totižto, ukazuje sa, že protilátky z vakcín mnohým v tele vydržia oveľa kratšie, než sa pôvodne očakávalo alebo aspoň verilo.

Stále viac sa aj tak diskriminujú nezaočkované osoby, ktorým už nezaručí „slobodu“ ani test. Pritom práve hodnota protilátok či negatívny test by mali byť tými najdôležitejšími faktormi z racionálneho hľadiska. Avšak, používanie rozumu akoby nebolo tak celkom v kurze. Aspoň v našich končinách nie.

Teraz si uveďme príklady z iných odvetví,
ktoré majú rovnakú podstatu ako protilátky
či negatívny test v súvislosti s koronavírusom:

Žiak dostal dobrú známku – Zaujíma niekoho, ako dlho sa na písomku pripravoval alebo aké materiály použil? Nie, podstatné sú vedomosti v danom okamihu.

Človek prichádza do práce načas – Zaujíma niekoho, s akým predstihom dotyčný vstáva, kto ho budí alebo či používa budík? Nie, podstatné je byť v zamestnaní načas.

Športovec vyhrá súťaž/turnaj – Zaujíma niekoho, ako dlho trénoval alebo aké metódy v príprave použil? Nie, podstatný je výsledok či jeho výkonnosť. (samozrejme, doping je zakázaný)

Zamestnanec dokáže plynulo komunikovať anglicky – Zaujíma niekoho, ako dlho sa angličtinu učil alebo akými metódami sa ju učil? Nie, podstatné je, že dokáže komunikovať so zahraničným partnerom.

Človek zaplatí pri pokladni za tovar, ktorý si kúpil – Zaujíma niekoho, odkiaľ má tie peniaze alebo za akú dobu si na ten nákup zarobil? Nie, podstatné je, že v tú chvíľu mal k dispozícii požadovanú sumu.

Vždy teda ide o to, či človek splní to, čo má. Ak teda ide politikom o to, aby sa neroznášal vírus, nemalo by byť podstatné, ako sa človek dostal k dostatočnej hladine protilátok. Či si ju zvýšil očkovaním, má ju vybudovanú mimovoľne alebo získanú prekonaním ochorenia, by nemalo byť dôležité. Inak sa netreba čudovať, že sa mnohým zdá, že tu ide o niečo iné, ako o zdravie samotné.

Foto: Pixabay