Každý z vás chce určite vyzerať na fotografii čo najkrajšie. Predsa nechcete, aby si vaši potomkovia pri prezeraní rodinných albumov povedali „Takto hrozne vyzerala moja babka či dedko?“.

Ak budete dodržiavať tieto jednoduché zásady pri fotení, určite vám už nikdy viac nevzniknú zlé zábery.

Bradu smerujte rovno

Na každej fotke by ste mali mať viditeľný krk. Robí vás to totiž štíhlejšími a pridá vám to štipku elegancie. Aj keď sa cítite v tejto polohe neprirodzene, bradu vystrčte smerom vpred.

Neprekrižujte ruky

Prekrížené ruky zmenia vašu figúru na beztvárnu machuľu, v skratke, nevyzerá to dobre.

Pozor na držanie tela

Vidíte sami, že pri sede sa človek uvoľní, vypučí bruško a výsledok nie je vábny. Preto sa neoprierajte o operadlo, vystrite sa a nahnite smerom k fotoaparátu.

Zmeňte uhol

Vaša silueta vyzerá ako beztvárny obdĺžnik ak sedíte a vaše nohy smeruju k objektívu. Zmeňte uhol a vaše nohy nebudú vyzerať neprirodzene krátke.

Vytočte hruď

Ak ju vytočite príliš, vaše ramená sa budú zdať úzke, zatiaľ čo vase brucho bude vyzerať väčšie. Ak zase budete otočený priamo na kameru, budete vyzerať objemnejšie. Najlepšia póza je byť otočený na 3/4 smerom ku kamere, vynikne tým vaša štíhla línia a prsia.

Póza rúk

Prekrížené ruky z vás v tomto pripadne spravia lichobežník. Oveľa lepšia je póza vyobrazená na obrázku. Stenší vás a prida veľku dávku zmyselnosti.

Vytvorte línie

Vzpriamená póza vyzerá dosť neohrabane. Preto rukami vytvorte vizuálne línie.

Skombinujte rovné a krivé línie

Postavte sa napoli otočený k fotoaparátu a rukou si podoprite bok. Vyniknú tým zase rovné a zakrivené línie.

Vyhnite sa objemnému oblečeniu

Pre zníženie dopadu škôd si ruky dajte na pás pre vytvorenie štíhlejšieho dojmu.

Neukazujte lakte

Vyzerá to veľmi neprirodzene, ako by ste mali veľmi krátku ruku. Preto nesmerujte lakte na kameru.

Intímny dotyk

Nikdy si nezakrývajte rukou tvár, zmenšujete ju tým. Predstierajte dotyk, avšak bez reálneho dotyku, pretože vám to pekne vykreslí tvár.

Zdôraznite si tvár

Opieranie sa o zovretú päsť vyzerá dosť agresívne. Preto radšej vyrovnajte tvár a vizuálne ju podoprite zobrazený spôsobom. Tvár sa rapídne zvýrazní a vyzerá nádherne.

Zdroj/Foto: brightside.me