Mikuláš Černák je už viac ako 20 rokov vo väzení, pomaly sa blíži rozhodujúci okamih, či ho podmienečne prepustia. Najobávanejší a najsilnejší boss slovenskej mafie 90-tych rokov sa spojil so svojou priateľkou Monikou a vyjadril niekoľko zásadných názorov. 

Okrem iného neopomenul Milana Reichela, ktorý sa síce zo zločinov vykrúca, ale ako už Miki spomínal vo svojej debutovej knihe, on s nimi v tom lese nebol „na huby“. ,,V jednej z mojich výpovedí som spomenul, že Reichel bol takým vzorom pre začínajúcich kulturistov, športovcov a vnímal som ho ako inteligentnejšieho oproti tým jeho opeleným poslucháčom od Holuba,“ otvorene priznáva.

,,Je pravda, že tento zbabelý boss z popradského parkoviska tú krv priamo na rukách nemal, no mal ju na topánkach, keď skákal mŕtvemu Filipovi po hlave pri vykopanom hrobe,“ prezradil.

Odmieta tancovať na Lučanského hrobe

,,So všetkými členmi mafie, s mojimi komplicmi, Kánom, Kaštanom, Melom, Reichelom a ďalšími, urobil veľmi zvláštne dohody, ktorými im zabezpečil úplnú beztrestnosť za spáchané vraždy výmenou za to, že mu pomôžu usvedčiť jedného Černáka, ktorý bol už v tom čase sedem rokov uväznený v ilavskej cele,“ hovorí o bývalom policajnom prezidentovi Lučanskom.

,,Ja by som bol rovnaký zbabelec ako on, ak by som ešte teraz skákal po jeho hrobe, preto dňom pochovania jeho pozostatkov budú moje vyjadrenia k jeho osobe vždy len v rovine vecnej argumentácie, nie osobné, a to aj s ohľadom na jeho rodinu,“ dodal na záver.

Celý rozhovor si môžete vypočuť vo videu nižšie:

Foto/Zdroj/Video: YouTube