Krása je relatívny pojem, ktorý v sebe skrýva čosi neuchopiteľné, subjektívne a veľmi tajomné. I tak sa však nájdu ľudia (či skôr celé spoločenstvá ľudí, nehovoriac o určitých priemysloch), ktorí sa ju snažia za každú cenu definovať.

Istú dobu bolo preto v móde posudzovať „mieru dokonalosti“ na základe takzvaného zlatého pomeru. Ten používali už napríklad aj starí Gréci na svojich sochách, aby tak tváram a telám svojich diel dodávali súmernosť. Nikde však nenapísali, že tak musia vyzerať aj ľudia, aby boli nádherní. To je už skôr výmysel istých kruhov z modernej doby, ktoré v duchu tejto viery vyhlásili za najkrajšiu ženu sveta herečku Amber Heard.

Dá sa však skutočne krása „vypočítať“? Túto otázku si položili istí grafici, ktorí sa rozhodli pre zaujímavý experiment – tváre niekoľkých celebrít upravili tak, aby presne zodpovedali pomerom určeným týmto zlatým rezom.

Výsledok? Niečo, čo zdravý sedliacky rozum vie aj bez podobných dôkazov: Že človeka robí krásnym nie perfektná súmernosť, ale drobné „nedokonalosti“, ktoré ho odlišujú od davov ľudí, čo sa v honbe za krásou rozhodli nechať sa upraviť plastickými chirurgami. Ale posúďte sami!

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Brightside.me | Foto: Brightside.me, Pinterest