Albánsko patrí medzi najchudobnejšie štáty Európy a Slovák si ho predstavuje ako pomerne málo vyspelý štát, kým Bulharsko a Grécko si pre zmenu väčšina našincov spojí predovšetkým s letnými dovolenkami pri mori. I keď Grécko má, nepochybne, obrovskú históriu a dá sa v ňom vidieť ohromné množstvo pamiatok.

Čo však majú tieto tri krajiny společné, pričom v tom možno trošku nečakane porážajú Slovensko? Naša krajina je známa, okrem iného, aj vďaka krásnej prírode. Medzi najväčšie skvosty patria určite i Vysoké Tatry, kterých dominantou, aspoň čo sa výšky týka, je 2 655 metrov nad úroveň mora týčiaci sa Gerlachovský štít.

Práve Vysoké Tatry, ktoré sú oficiálne veľhorami, a ročne ich najvštevujú tisíce cudzincov, vytvárajú mnohým Slovákom dojem, že s výnimkou „alpských“ krajín sme na tom v Európe najlepšie. Pravda je však iná, a práve aj Albánsko, Grécko a Bulharsko sa pýšia vyššími vrchmi. Bulhari majú Musalu (2 925 m), Gréci Mytikas (2 917 m) a Albánci Veľký Korab (2 764 m). Naopak, severské krajiny ako Nórsko, Švédsko či sopečný ostrov Island sú v tomto ohľade pre zmenu za nami.

Zdroj: Wikipedia | Foto: Pixabay