Keď v roku 2003 vyšla na trh futbalová hra s názvom FIFA 2003, mnoho fanúšikov ostalo prekvapených z toho, kto sa stal najlepšie hodnoteným hráčom. Tvorcovia mu vtedy pridelili celkovú hodnotu 97, ale dnes je z neho takmer neznámy futbalista!

Priaznivci hracích konzol a športu určite veľmi dobre poznajú sériu futbalovej hry FIFA od spoločnosti EA Sports. Tá vychádza každoročne a momentálne sa jej priaznivci tešia na najnovšiu verziu tejto hry s názvom FIFA 18. Z nej už boli zverejnené aj mená najlepšie hodnotených futbalistov a diskusiu rozpútali najmä hodnotenia hviezdnej dvojice Lionel Messi & Cristiano Ronaldo.

Pred 15 rokmi taktiež vyšla najnovšia verzia tejto hry s názvom FIFA 2003. Na jej obale sa objavili superhviezdy svetového futbalu – Holandďan Edgard Davids, ikona Manchestru United Ryan Giggs a legendárny brazílsky obranca Roberto Carlos.

Ani jeden z tejto trojice sa však nestal na tejto hre najlepšie hodnoteným hráčom. Tejto pocty sa nedočkali ani takí velikáni, akými boli Ronaldo (brazílsky), Beckham či Francúzi Zidane alebo Henry.

Najlepšie hodnoteným hráčom na hre FIFA 2003 sa totiž stal Talian Matteo Brighi. Vtedy mladučký záložník obliekal dres prvoligovej Parmy a bol považovaný za budúcu superstar. Jeho hodnotenie dosiahlo neuveriteľných 97.

Dnes je však z neho v podstate neznámy 36-ročný futbalista, ktorý pôsobí v druhej najvyššej talianskej súťaži. V nej oblieka dres tímu Perugia Calcio.

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk – TU

Zdroj/Foto: Instagram, sportbible.com, sportbible.com