Je Matt Bush normálny smrteľník alebo sa proste narodil bez akéhokoľvek pudu sebazáchovy? Pre niekoho je to neskutočný hrdina, ktorý dáva lezeniu po skalách nový rozmer, pre väčšinu ľudí je to čistý šialenec, ktorý si neváži najväčší dar – svoj vlastný život!

Podľa jeho slov existujú len dva typy ľudí. Tí, ktorí vyhľadávajú adrenalín a milujú výzvy, a tí, ktorí si volia radšej istý život na gauči. Fotograf Jacques van Zyl, ktorý nasledovné fotografie zhotovoval, povedal o horolezcovi toto: ,,Všetkým musí byť jasné, že Matt má neuveriteľnú duševnú schopnosť zostať pokojný a sústredený, aj keď sa zdá, že smrť doslova klope na dvere, ale je tiež mimoriadne zdatný fyzicky. Bez toho by nemohol robiť to, čo robí.“

Pre Matta je „hazardovanie zo životom“ vášňou a jeho životnými cieľmi je zdolávanie tých najnáročnejších prekážov. ,,Vždy, keď sa niekde odhodlám ísť, som si na viac ako 100 percent istý, že som fyzicky aj psychicky pripravený. Nič neponechávam náhode. Akurát keď idem niekde s nejakou skupinkou ľudí, tak tomu nechávam voľný priebeh. No vtedy to nie je také nebezpečné, ako pri tých zložitejších výstupoch, ktoré absolvujem sám,“ nechal sa počuť Matt, ktorý má v pláne ešte množstvo fascinujúcich výstupov bez akéhokoľvek istenia.

 Zdroj/Twitter: ladbible.com