Pamätáte si ešte z autoškoly ako by ste mali držať volant? Predpísané pravidlo správneho úchopu asi dodržuje len málokto, ale to, akým spôsobom držíte volant o vás môže veľa vypovedať!

Schránka 03

  1. Ak si sadnete vedľa takéhoto šoféra, určite neočakávajte dlhý rozhovor. Človek, ktorý týmto spôsobom drží volant, sa len veľmi nerád rozpráva počas jazdy, na druhej strane je veľmi predvídavý, sebaistý, džentlmen.
  2. Ak sedíte povedľa podobného vodiča, radšej ho pri jazde nerušte. Môže mať trochu menej sebavedomia a tendenciu myslieť na nebezpečné situácie.
  3. Po boku tohto typu šoféra zažijete väčšinou príjemnú, bezpečnú ale aj zábavnú cestu. Je veľmi uvoľnený a pozorný typ.
  4. Už aj držanie volantu napovedá, že ide o tvrdohlavého človeka, ktorý s obľubou kritizuje chyby ostatných.
  5. Ak sa ocitnete vedľa takéhoto šoféra, mali by ste sa obrniť trpezlivosťou a ohľaduplnosťou. Máte čo do činenia s pesimistickým človekom.
  6. Týmto spôsobom držia volant skúsení a sebavedomí šoféri, ktorí sú zároveň skvelými spoločníkmi na cestách. Nedajte sa však zmiasť, pri nečakaných problémoch sa plne sústredia na ich riešenie.
  7. Už len sadnúť si vedľa podobného šoféra je svojim spôsobom risk. Ide o nevyliečiteľného rojka, ktorý nemá problém počas zanieteného vysvetľovania pustiť z rúk volant a divko gestikulovať.
  8. Tento typ šoféra je hádam nočná mora všetkých cestujúcich. Je nervózny a rozčuľuje ho každá maličkosť. Nezriedka zúrivo gestikuluje a huláka na ostatných šoférov.

Tak čo, našli ste sa?

Zdroj/Foto: facebook